Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać?

6 listopada 2016

Wyciskane soki

Świeży sok to marzenie każdego. Należy pamiętać, że musimy mieć do tego dobry sprzęt, a wybór nie będzie prosty.

Na co trzeba zwracać uwagę, jeśli chcemy mieć takie urządzenie?

Dieta, która będzie bogata w witaminy będzie dla nas na pewno doskonała, ale trzeba wiedzieć, że duża ilość warzyw i owoców jest potrzebna by tą dietę prowadzić.

Czy spożywanie surowych składników jest jedyną dostępną opcją?

Oczywiście nie będzie tak. Będziemy mieli również możliwość przygotowywania soku, który da nam dostęp do pełni witamin oraz tych najcenniejszych wartości odżywczych.

Jak wybrać dobry sprzęt dla siebie?

Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów to proste domowe urządzenie, które da nam możliwość wyciskania soków ze wszystkich owoców cytrusowych. Maszyna nie będzie zajmować wiele miejsca, w obsłudze będzie prosta i dodatkowo należy pamiętać, że właśnie nasi rodacy najczęściej przygotowują sobie soki z cytrusów.

Soki z cytrusów

Na co zwrócić uwagę przed kupnem wyciskarki do owoców?

W tym momencie mamy w sprzedaży różnorakie sprzęty. Chcemy i tym razem powiedzieć sobie o sprzęcie przeznaczonym do cytrusów. Tutaj modele mają różne wielkości i mechanizmy, które mają odpowiadać za przygotowywanie soku. Jedne urządzenia są mobilne, inne mają duże noże, a inne zbiornik, który może przyjmować nawet pół litra soku. Warto na te elementy zwracać uwagę i rozważyć sobie ile soku jednorazowo można przygotowywać. Na to jak sprzęt pracuje wpływa moc. Urządzenia najtańsze oferowane są z mocą około 20W a w przypadku tych lepszych sprzętów będzie to mniej więcej do 100W mocy.

Dodatkowo niektórzy zwracają uwagę również na to czy będzie można kontrolować sobie gęstość soku. Warto na ten element zwracać uwagę i sprawdzić czy rozwiązanie będzie dla nas komfortowe. Musimy sprawdzać również jakie dostajemy możliwości, gdy chodzi o dodatkowe opcje takich urządzeń, które okazuje się, że dość często obecnie się pojawiają i budzą zainteresowanie. Dlatego wydaje się, że dobrze będzie szukać dla siebie odpowiedniej wyciskarki, ponieważ dzięki niej przygotowanie smacznego soku stanie się zdecydowanie łatwiejsze, będziemy mogli również oczekiwać, że będzie to dla nas istotna wartość i nasz organizm to wykorzysta.


Autor

Aleksandra Kwaśny

Dietetyk, sokoterapeuta.

To może Cię zainteresować