Poradnik zakupu wyciskarki cz I

22 kwietnia 2016

Jeśli pojawi się temat kupowania wyciskarki do soku albo sokowirówki to warto się zastanowić jakie urządzenie spełni oczekiwania. Dobrze będzie poradzić się kogoś kto na temacie się zna i będzie w stanie nam coś podpowiedzieć.

Jeśli nie macie takiej osoby zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Znamy się na tym sprzęcie dość dobrze i możemy zaproponować interesujące rozwiązanie. Jeśli komuś wydaje się, że wybór takiego urządzenia jest łatwy to taka osoba mocno się myli. Jest tylko jedna wspólna cecha sokowirówki i wyciskarki a więc wyciskanie soku. Cały proces będzie jednak realizowany w różny sposób i tym samym końcowy efekt również będzie inny.

Dodatkowo każde urządzenie ma swoją specyfikę i nie wiadomo, czy poradzi sobie dobrze z każdym składnikiem. Oczywiście jak w innych branżach również i tutaj nie będzie idealnej wyciskarki, która zawsze dobrze się sprawdzi. Dlatego sztuką jest kompromis i wybranie tych opcji, które są dla nas najkorzystniejsze i będą najważniejsze. Można czasami z pewnych kwestii po prostu zrezygnować i będzie to się działo dla naszego dobra.

Znaczenie ma między innymi to jaki sok przygotowujemy. Jeśli będą to typowe owoce i warzywa to każe urządzenie sobie z nimi poradzi. Jeśli natomiast chcemy przygotowywać sok z warzyw liściastych czy owoców typu jagodowego to niestety będzie trzeba już wybrać wyciskarkę, ponieważ sokowirówka sobie nie poradzi. Inny sok powstaje w wyciskarce a inny w sokowirówce. Z pierwszego urządzenia dostajemy sok gęsty, w którym są drobinki owoców. W przypadku sokowirówki sok będzie klarowny najczęściej wodnisty i będzie miał na wierzchu pianę. Sok z wyciskarki nadaje się do dłuższego przechowywania, natomiast ten z sokowirówki niekoniecznie. Inną ważną sprawą będzie to jak wiele soku będziemy potrzebować.

zdrowe soki z wyciskarki Sprzęty gwarantują różne wydajności i różne tempo pracy. Sokowirówka pracuje szybciej i jeśli potrzebujemy duże ilości soków to prawdopodobnie sprawdzi się ona nieco lepiej. Wyciskarka pracuje wolnej, ale daje większą jakość takiego soku i tym samym będzie on zdrowszy. Oprócz tego wolniejsze wyciskanie sprawia, że sok nie będzie się natleniał i dlatego jego przechowywanie także będzie możliwe. Wszystko więc zależy od naszych osobistych upodobań. Każdy powinien zastanowić się czy będzie wykonywał sok często i w jakiej ilości. Te czynniki mają swoje istotne znaczenie i na pewno warto je brać pod uwagę. Tylko w ten sposób będzie można sobie wybrać dla siebie urządzenie rzeczywiście idealne, które dobrze spełni oczekiwania.


Autor

Aleksandra Kwaśny

Dietetyk, sokoterapeuta.

To może Cię zainteresować