Czy wyciskane soki są faktycznie zdrowe?

4 kwietnia 2016

Świadomość ludzi, która odnosi się do zdrowego trybu życia znacząco rośnie. Ludzie coraz bardziej wiedzą co kupować i jeść, by być zdrowym. Sami już potrafimy sobie przygotowywać smaczne posiłki, przekąski.

Warto się mocno zastanowić nad tym jakie zdrowe soki można spożywać i jakie składniki będą decydować o wartości soków. Oczywiście soki są bardzo zdrowe i warto o tym pamiętać. Jeśli spojrzymy na nie z perspektywy długofalowej to zobaczymy, że dzięki nim leczyć można różne choroby. Również krótkoterminowe korzyści będzie można osiągnąć. Miedzy innymi przez soki dostarczymy do organizmu dużo cennej energii. Picie takich soków będzie także dawać witaminy i przez dłuższy okres czasu utrzyma nam dobrą formę.

Problemy z żołądkiem dość często obecnie dotyczą różnych ludzi. Współcześnie medycyna bardzo często nie jest w stanie poradzić sobie z takimi schorzeniami i jedynie redukuje objawy chorób. Dodatkowo jednak środki farmakologiczne coraz częściej powodują skutki uboczne. Rada jest tutaj prosta. Można zacząć spożywać świeże soki, które usuną toksyny z organizmu Wiele chorób będzie można pokonać właśnie poprzez spożywanie soków z wyciskanych owoców oraz warzyw. Stanowią one łatwostrawne źródło z wieloma cennymi witaminami i minerałami. Jeśli chcemy poradzić sobie z chorobami serca czy niewydolnością narządów to oczywiście soki są dla nas dużym wsparciem.

dieta sokowa Na zachodzie stosowana jest chętnie tak zwana dieta Gersona oparta właśnie na sokach. Wielką zaletą soków będzie to, że mogą one pokonywać rozwijające się w naszym organizmie komórki nowotworowe, które często są znaczącym problemem. Picie takich soków pozwala prosto zniszczyć te nowotwory. Wiele badań pokazuje, że składniki jakie będzie się dostarczać do organizmu razem z sokami będzie chronić przed rozwojem komórek nowotworowych.

Mogą również chronić przed niebezpiecznymi dla zdrowia wolnymi rodnikami. Soki są bardzo ważne dla osób, które walczą z nadmierną ilością kilogramów. W sokach mamy składniki, które ułatwią odchudzanie. Problem otyłości współcześnie jest tak naprawdę ogromny. Otyłość będzie zabijać wiele osób. Problemy z niej wynikające powodują różnorakie przykre choroby. Mamy problemy z witaminami, pojawia się również kłopot z tym, że organizm nie może sobie radzić z niebezpiecznymi dla zdrowia składnikami odżywczymi.


Autor

Aleksandra Kwaśny

Dietetyk, sokoterapeuta.

To może Cię zainteresować