Poradnik zakupu wyciskarki cz II

6 kwietnia 2016

Codziennie? Raz na tydzień? Jak często chcesz robić soki? Proces przygotowywania soku oczywiście nie będzie szczególnie męczący. Nowoczesne urządzenia takie jak sokowirówki czy wyciskarki dają nawet możliwość wkładania całych owoców ze skórą albo też w dużych kawałkach.

Kłopotliwe jednak może być czyszczenie takiego urządzenia. Niestety nie ma sprzętu, który sam się czyści a będzie to konieczne po każdym użyciu. Jest to sprawa bardzo ważna. Na początku pewnie będzie zapał więc czyszczenie nie będzie problemem. Ale z czasem może się okazać, że ten proces zaczyna nas coraz bardziej denerwować. Dlatego jeśli jesteśmy miłośnikami soku i będziemy regularnie korzystać ze swojego urządzenia to na pewno dobrze będzie sprawdzić jak wygląda proces czyszczenia i czy nie będzie nam zajmował zbyt wiele czasu. Dobrze wybrać wyciskarkę, ponieważ ona najczęściej jest łatwiejsza w czyszczeniu niż sokowirówka

zdrowa dieta Czy zdrowie jest dla Ciebie priorytetem? Niezależnie czy zainteresują nas wyciskarki do soków czy też sokowirówki to zobaczymy, że w sklepach znajdują się one w zróżnicowanych cenach. Jednocześnie są także różne jakościowo. Najczęściej w parze z ceną idzie jakość urządzenia, ale również jakość tego soku, jaki będzie można pozyskiwać. Dotyczy to szczególnie tanich urządzeń marketowych, które szybko mogą ulegać zniszczeniu i niestety mogą one mieć słabe parametry. Sok, który w czasie produkcji traci wiele cennych zdrowotnych właściwości niestety nie będzie dobry dla naszego organizmu, a tak może się dziać przy tanim sprzęcie. Inaczej będzie bowiem przy wyciskarkach i tutaj można mówić o urządzeniach, które dobrze się sprawdzają.

cena i zakup wyciskarki Nawet taki sprzęt z niższej półki to spory wydatek i dlatego trzeba się dobrze zastanowić czy wydać takie pieniądze. Musimy jednak pamiętać, że to taki wydatek, który staje się inwestycją w zdrowie. Obecnie terapia sokami wzbudza coraz większe zainteresowanie. I taka terapia opiera się na sokach, które pozyskuje się z wyciskarki a nie sokowirówki. Musimy pamiętać, że słaba sokowirówka będzie również sprawiać, że wyciskanie soku stanie się uciążliwe i będzie zajmować sporo czasu. To już istotny kłopot, który dalej sprawi, że nie będziemy chcieli wykorzystywać urządzenia. Wyciskarki zaś pracują inaczej i potem łatwiej je wyczyścić co również powinno mieć dla wielu użytkowników istotne znaczenie. Dlatego, jeśli nie chcemy zniechęcić się do świeżych soków to wydaje się, że jednak właśnie wyciskarka będzie najlepszym rozwiązaniem i po prostu warto w nią zainwestować.


Autor

Aleksandra Kwaśny

Dietetyk, sokoterapeuta.

To może Cię zainteresować